Herbálna masáž

Thajsko je známe mnohými masážnymi technikami. Jednou z veľmi obľúbených je herbálna masáž. Ide o masáž, pri ktorej sa používa špeciálna bylinná zmes zviazaná do balíčku – herbálnej gule. Thajské herbálne gule obsahujú špecifické byliny z juhovýchodnej Ázie. Zloženie týchto bylinných zmesí sa v rôznych častiach Thajska a aj sveta líšia, avšak základné zloženie tvoria:

herbálny balíček zloženie zázvor

ZÁZVOR

Zázvor montanum je vysoko hodnotený pre svoje analgetické, protizápalové, omladzujúce a relaxačné vlastnosti. Jeho olej vykazuje antimikrobiálnu aktivitu proti širokému spektru baktérií, dermatofytov a kvasiniek. 

korene kurkuma nakrájaná v herbalnych guliach

KURKUMA

Kurkuma dlháobsahuje Curcumin, prírodnú protizápalovú zlúčeninu. Zvyšuje antioxidačnú kapacitu tela a má omladzujúce účinky. Je používa na liečbu rôznych dermatologických ochorení.

citrónová tráva nielen na varenie

CITÓNOVÁ TRÁVA

Citrónová tráva má antibakteriálne vlastnosti, odpudzuje hmyz a zmierňuje bolesti tela. Zlúčeniny, ktoré tvoria silicu citrónovej trávy, sú známe tým, že majú antifungálne, insekticídne, antiseptické a protizápalové vlastnosti. Má antioxidačné vlastnosti. Obsahuje látky, ktoré sa používajú na zmiernenie svalovej bolesti, zníženie horúčky a stimuláciu maternice a menštruačného toku.

herbálne bylinkové miešky ( gule) obsahujú aj kôru plodov a listy kafrovej limetky

KAFROVÁ LIMETKA

Kafrova limetka nie je iba aromatická zložka herbálnej gule. Listy kafrovej limetky stimulujú prekrvenie. Na pokožke minimalizuje prejavy starnutia, jaziev a akné. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Má protizápalové a antireumatické účinky. Môže pomôcť s bolesťou hlavy a pri problémoch s migrénou. Detoxifikujte krv.

Plod tamarindu na listoch

TAMARIND

Z dôvodu protizápalových vlastností sú listy tamarindu veľmi účinné pri zmierňovaní bolesti a opuchu kĺbov. Obsahujú veľké množstvo vitamínu C a kyseliny vínnej, ktoré vám pomáhajú budovať imunitu.  Tamarind je vhodný ako antiseptikum na hojenie rán a pri infekciách kože.

ACACIA CONCINNASA

Acacia concinnasa používa na prirodzenú starostlivosť a liečbu vlasov. Má nízku hodnotu pH, preto pomáha proti suchej pokožke a vyživuje ju. Má antifungálne vlastnosti.

sušený Galangal ( thajsky Ká) je dôležitou časťou herbálnej terapie

GALANGAL

Galangal sa používa na liečbu mnohých kožných ochorení. Obsahuje 40 antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred starnutím. Zabraňujú voľným radikálom poškodzovať pokožku, čím sa zachová mladosť pleti. Odstraňuje toxíny z tela a zlepšuje krvný obeh. Galangal pôsobí liečivo na popáleniny kože. Poskytuje úľavu od bolesti a podporuje jej regeneráciu. Má silný antiseptický a čistiaci účinok, ktorý pomáha udržiavať pokožku čistú, bezchybnú a hladkú . Táto rastlina revitalizuje a oživuje vašu pokožku. Považuje sa za prirodzeného bojovníka proti akné.

Byliny sú starostlivo vyberané tak, aby spolu vytvorili terapeutickú zmes, ktorá bude prínosom pre masírované osoby. Tieto byliny sú nakrájané na drobné čiastky, zabalené do látky a vyformované do tvaru gule. Masér používa naparený balíček, z ktorého sa uvoľňujú účinné látky prospešné pre zdravie vášho tela. Počas pritláčania naparenej herbálnej gule na vaše telo, sa z nej uvoľňujú éterické oleje a liečivé látky, ktoré sa cez kožu dostávajú do celého tela. Thajská bylinná masáž môže byť pre vás prospešná na mnohých úrovniach. Je preto dôležité poznať zloženie a kvalitu použitých ingrediencií. Používa sa k masáži celého tela, uľavuje od bolesti svalov a chrbta. Predchádza bolestiam a zápalom, rozširuje cievy, zlepšuje krvný obeh.

Bezprostredne po masáži thajskou bylinnou zmesou, sa neodporúča kúpeľ ani sprcha, došlo by totiž k zmytiu účinných liečivých látok z pokožky.